Asheville Last Chance

Licensed to Roundhouse Track and Field, LLC - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/3/2019 06:47 PM
                       Asheville Last Chance - 5/3/2019                        
                                Asheville High                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Finley, Majik                Asheville                13.54   10   
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elizabeth Shoop, Mary        A.C. Reynold           2:36.14   10   
  2 Kemper, Paige                Asheville              2:46.49    8   
  3 Watkins, Emily               Asheville              2:52.19    6   
  4 Santos, Isabella             A.C. Reynold           3:15.36    4   
  5 Naisang, Jett                A.C. Reynold           4:12.71    2   
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Trent, Sarah                 A.C. Reynold           6:00.79   10   
  2 Pharr, Virginia              Asheville              6:46.14    8   
  3 Hills, Lucie                 A.C. Reynold           6:56.97    6   
  4 Williams, Kathryn            A.C. Reynold           7:11.04    4   
 
Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Poveromo, Isabella           A.C. Reynold             18.69   10   
  2 Butcher, Claire              A.C. Reynold             19.86    8   
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Latham, Kirsten              Asheville                55.60   10   
  2 Nakos, Eleni                 Asheville                57.35    8   
  3 Mcclure, Nikita              Patton                   58.70    6   
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Enka  'A'                                             54.81   10   
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Ashanty                 Enka                   5-05.00   10   
  2 Phillips, MaKena             Enka                   4-11.00    8   
  3 wait, dani                   Enka                   4-10.00    6   
  4 Kinney, Karlie               A.C. Reynold           4-06.00    4   
  5 Barnes, Hannah               A.C. Reynold           4-04.00    2   
 
Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dupree, Adair                T.C. Roberso           7-06.00   10   
  2 Cooley, Lili                 Enka                   6-00.00    8   
 -- Clayton, Memphis             Enka                        NH  
 
Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Warren-Shivers, Aryeon       A.C. Reynold          15-04.00   10   
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Long, Hope                   Swain County          30-02.25   10   
  2 Peek, Thandi                 A.C. Reynold          27-10.50    8   
  3 Santos, Isabella             A.C. Reynold          26-07.00    6   
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Glass, Ariahn                Asheville             79-08.50   10   
  2 Staton, Shyanne              A.C. Reynold          79-07.50    8   
  3 Long, Hope                   Swain County             67-08    6   
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robinson, Trevon             Asheville                11.49   2  10   
  2 Fair, Mekhi                  Asheville                11.91   2   8   
  3 Stokley, Jeremiah            Asheville                12.19   2   6   
  4 Ward, Micah                  Asheville                12.23   1   4   
  5 McGahee, Trevante            Asheville                12.57   1   2   
  6 Scott, Ben                   Asheville                12.59   1   1   
  7 Rudins, Alex                 AC Academy               13.67   1 
 
Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Vance                 Patton                   24.12   10   
  2 Flythe, Kamarion             A.C. Reynold             24.77    8   
  3 Spagnuola, Bradley           Asheville                26.68    6   
 
Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Trevon             Asheville                52.39   10   
  2 Goebel, John                 Asheville                53.68    8   
  3 Honeycutt, Haven             Asheville                54.01    6   
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Norris, Mitchell             Asheville              2:01.07   10   
  2 Turner, Hutch                Asheville              2:05.68    8   
  3 Sandridge, Frank             Asheville              2:10.69    6   
  4 Friel, Aaron                 Asheville              2:18.34    4   
  5 Paddock, Davey               Asheville              2:22.42    2   
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Visconti`, Joseph            Christ School          4:33.21   10   
  2 Ledford, Jax                 AC Academy             4:37.07    8   
  3 Brock, Ben                   Asheville              4:41.13    6   
  4 Kepple, Ben                  A.C. Reynold           5:15.67    4   
  5 Honea, Nathan                A.C. Reynold           5:21.73    2   
  6 Lang, Eli                    A.C. Reynold           5:30.33    1   
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Flythe, Kamarion             A.C. Reynold             17.25   10   
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Zack                  Christ School          5-06.00   10   
  2 Spagnuola, Bradley           Asheville              5-04.00    8   
 
Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lovin, Nicholas              T.C. Roberso          13-06.00   10   
  2 Sayers, Jackson              Asheville             11-00.00    8   
  3 Kohn, Adlai                  Asheville              9-06.00    6   
  4 Meadows, Isaac               Asheville              9-00.00    4   
 
Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eberhardt, Seth              A.C. Reynold          19-04.00   10   
  2 Myers, Zack                  Christ School         19-00.00    8   
  3 Spagnuola, Bradley           Asheville             16-11.00    6   
  4 Kohn, Adlai                  Asheville             16-08.00    4   
 
Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Spagnuola, Bradley           Asheville             40-01.00   10   
  2 Kohn, Adlai                  Asheville             39-00.00    8   
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elmonus, Christopher         A.C. Reynold          41-08.25   10   
  2 Kilpatrick, Timothy          Enka                  40-04.00    8   
  3 Robinson, Trevon             Asheville             37-07.00    6   
  4 Ward, Micah                  Asheville             37-01.75    4   
  5 Lambert, Charlie             Swain County          36-03.50    2   
  6 Richards, Cannon             Enka                  36-01.75    1   
  7 Robinson, Jordan             Asheville             35-10.25  
  8 Salters, Kamiron             Asheville             31-11.75  
  9 Page, Sam                    Asheville             31-06.00  
 10 McDonough, Tamatoa           Asheville             31-02.75  
 11 Oblinger, Sam                Asheville             28-07.75  
 12 Thomas, Dorian               Asheville             27-10.75  
 13 Ouimette, Thadeus            Asheville             27-05.50  
 14 Oliver, Coury                Asheville             23-11.00  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Jordan             Asheville            124-10.50   10   
  2 Kilpatrick, Timothy          Enka                 115-05.50    8   
  3 Elmonus, Christopher         A.C. Reynold            102-04    6   
  4 Ouimette, Thadeus            Asheville             91-07.50    4   
  5 Richards, Cannon             Enka                     90-05    2   
  6 McDonough, Tamatoa           Asheville                87-11    1   
  7 Salters, Kamiron             Asheville                80-04  
  8 Ward, Micah                  Asheville                72-00  
  9 Oblinger, Sam                Asheville                71-10  
 10 Page, Sam                    Asheville                70-03  
 11 Oliver, Coury                Asheville             55-05.50  
 
                    Women - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) A.C. Reynolds               92        2) Asheville                  60   
    3) Enka                        42        4) Swain County               16   
    5) T.C. Roberson               10        6) Patton                      6   
 
                    Men - Team Rankings - 12 Events Scored
===============================================================================
    1) Asheville                  176        2) A.C. Reynolds              51   
    3) Christ School               28        4) Enka                       19   
    5) T.C. Roberson               10        5) Patton                     10   
    7) Asheville Christian Academ   8        8) Swain County                2   
Christopher Stroup